Thursday, December 1, 2011

I needed to share this - Valentino Garavani Archives available online!!!

Sveikos gyvos!
Ypatingai labas toms, kurios net po tokios ilgos pertraukos mano nerašymo vėl sugrįžote apsižvalgyti...
Sugrįžau...Nežinau kiek ilgam, bet žinau viena, kad noras pasidalinti įvairiomis naujienomis ir vėlei čia užsukti kirbeno mano galvoje jau laabai ilgai...Bet tiesiog nesugebėjau atrasti tam laiko. Mano gyvenime įvyko tiek daug pasikeitimų - santuoka, naujas būstas, naujas darbas, naujas gyvenimo etapas po universiteto baigimo...Tiesiog net nebuvo per daug laiko prisėsti ir nuveikti kažką, kas nėra privaloma, kaip šiuo atveju blogo rašymas. Nors man ir patiko tai, su malonumu paskaitau karts nuo karto savo senus įrašus, bet vis dėlto kol kas tai yra tik šioks toks hobis...Pomėgis, kuriam ne visada randi laiko...
Dabar radau laiko, nes apsirgau :D argi ne ironiška? Viskam atsiranda laiko, kai susergi... :) Todėl, kad ir kaip nemėgčiau sirgti, dėkoju Dievui ir už ligą, nes turiu laiko kitiems, pamirštiems dalykams...Vėliau štai pasižadėjau paskaityti knygą - tai irgi vienas iš pomėgių, kuriems jau seniai neberandu laiko, nebent aplinkybės priverčia :))
Šiaip ar taip it's not only about me! I came back here, because once I've read about The Valentino Garavani Virtual Museum, I just felt the need to share this unique idea-development with others!

Legendinis dizaineris Valentino Garavani, padedamas savo ilgamečio verslo partnerio Giancarlo Giammetti sukūrė pirmąjį tokio tipo virtualų Valentino Garavani darbų muziejų-archyvą! Jau gruodžio 5 dieną bus galima jame "apsilankyti" ir apžiūrėti dizainerio Valentino gyvenimo darbus! 
Ar suprantate, ką tai reiškia? 

Kiekvienas, kuris nors kiek domisi mada, žino, kad Valentino yra hot couture pradininkas ir jo darbai kūrė/kuria madą... Jo partneris Giancarlo Giammetti taip jį apibūdina: genius, somebody with an idea in mind, to make women beautiful—and he was faithful to this and never came off this track."Jo darbai gali įkvėpti ne vieną ir galimybė pamatyti jo darbus iš arti yra tiesiog neįkainojama! Bet šis virtualus muziejus paverčia neįmanomą įmanomu! Kiekvienas paprastas žmogelis galės tiesiog užeiti į šį muziejų ir apžiūrėti ikonines sukneles...Turiu omeny ne bet kokias sukneles, o tas, kurios kūrė madą, stilius ir net pačią istoriją! Kiekvieną suknelę bus galima apžiūrėti 360 laipsnių kampu ir pamatyti kiekvieną liniją, detalę, siuvinėjimo meną ar siūlių subtilumą. Vienu paspaudimu ant suknelės lankytojas galės sužinoti bet kurios suknelės istoriją - kas ją vilkėjo, ir kur bei kada tai įvyko. 5000 dokumentų, nuotraukų ir 190 video įrašų sudaro muziejaus archyvą. Šis muziejus buvo kuriamas du metus, o archyvai renkami net 40 metų. Man tai atrodo kažkas nerealaus!!!

Jaučiuosi, lyg daryčiau reklamą šiam dalykui - gal jie man norėtų sumokėti? :)) Bet iš tiesų aš pati norėsiu apsilankyti tame muziejuje, nes man tai bus proga sužinoti daugiau apie patį Valentino ir jo suknelių istoriją, kas mane be galo domina. Pati istorija daugeliu atveju būna daug įdomesnė nei pats kūrinys. Ir pats Valentino taip pasakė viename interviu for GOOP: "Of course, in 47 years of designing, where I did personally design every dress, every button, every stitch, I remember most of my collections, but sometimes it's good to remember the life behind a dress, the moment of my life when I did it, and the stories related to it."
O jo partneris pasakė, kad the concept behind this museum is this - ,,I wanted to give a complete vision of Valentino's work, not just the dresses, but the world in which they were born. Fashion is very much a mirror of times." Argi ne nuostabu, kad tas istorijas bus galima sužinoti tiesiog pora pelytės paspaudimų?

Tuo labiau, kai aš pasirodo tiek dau nežinau. Kaip pavyzdžiui, Jackie Kennedy kurta vestuvinė suknelė, kai ji tuokėsi su 2-uoju vyru Aristotle Onasis,  pasirodo yra viena garsiausių Valentino kūrinių. Mėginau surasti normalią šios suknelės nuotrauką internete, bet viskas, ką man pavyko rasti yra ši nuotrauka:

O muziejuje ją bus galima pamatyti šitaip:


Šiaip ar taip užteks tos reklamos, patys nueikit ir pasižiūrėkit video apie šį muziejų:

O pabaigai, pora minčių iš interviu su Valentino for GOOP (pilną interviu galite pasiskaityti čia):

Q: Are there any rules for dressing?
A: "Do not copy the total look of a picture in a fashion magazine. Just take the pieces that you really like and forget the ones you know are not for you."

Q: What should a woman never wear?
A: "Lady Gaga's clothes." (Pritariu! :DDDD )

Q: When you look through this amazing archive did you ever wish you had done something differently?
A: "I don't know ... I really did my work with conviction and honesty. I never tried to do things I was not convinced of." (Tai verta pagarbos...)


Tai tiek!
Sėkmės Jums merginos!

4 comments:

Gerda said...

WOW... Senai tikrai girdėta. Ačiū už pasidalinimą, tikrai džiaugiuosi sužinojusi apie tokį žmogų ir svarbiausia vėl girdėti tave ;) Tikrai ačiū Dievui už šitą ligą ir greičiau sveik ;)

Rutele said...

Smagu,kad vel pradejai rasyti!!!:)Ir idomus post.Kartais liga yra gerai, nes duoda laiko atsigrezti i mus pacius:) Linkiu greit pasveikti!:)

Anonymous said...

Oh Drauguuuuu:))) kaip gražu čia viskas:) Negalėjau savo akimis patikėti, kad tu papostinai kažką ir dar ta priežastis tokia iš koto verčianti:))) EIK TU SAU:) gal galėtum dažniau susirgti? JUO-KAU-JU:D Ačiū tau už šį post'ą, dabar pati noriu daugiau pamatyti to muziejaus:)))

Eglė said...

Oj drauges jus mano....Kaip smagu grizti, kai tokiu reakciju susilauki!! ;))) ACIU JUMS, kad esate!